همایش کشوری درس اقتصاد

 

همایش کشوری سرگروه های اقتصاد استان ها در فروردین ماه سال 96،با حضور مولف کتاب و کارشناسان محترم دفتر آموزش متوسطه و گروه تالیف کتاب درسی در شهر بندرعباس؛ برگزار گردید.اهم پیشنهادات ونظرات مطرح شده جلسه به شرح ذیل جمع بندی شد:
1 -در مبحث بانکداری اسلامی به گونه ای بازنگری شود که محتوا متناسب با شرایط سنی و شناختی -
و اجتماعی دانش آموزان کلاس دهم باشد.
2- ضرورت تشکیل دوره ضمن خدمت برای کتاب درسی اقتصاد -
3 ضرورت بازنگری نگارشی وادبی کتاب اقتصاد -
4 -عدم تناسب حجم کتاب اقتصاد و زمان تدریس هفتگی -
5 -به روزرسانی جداول و آمارهای اقتصادی و ذکر نمونه های حل شده مسایل محاسباتی )به شیوه -
کتاب های ریاضی(
6-به کارگیری دبیران و سرگروه اقتصاد در بازنگری تغییرات کتاب -
7 -کاهش حجم فصل اقتصاد مقاومتی و کاربردی تر و مفید تر کردن مطالب آن -
8 -درج واژه نامه و ذکر منابع استفاده شده در پایان کتاب -
9 -قبل از چاپ کتاب اعتبارسنجی توسط دبیرخانه راهبری اقتصاد صورت گیرد. -

بازدید علمی

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همکاران عزیز.

گروه اقتصاد استان قم در نظر دارد تا در صورت امکان ،بازدید علمی -آموزشی همکاران از کارخانه های تولیدی روغن موتور و تولیدی اسید سولفوریک در تاریخ 25 اردیبهشت ماه(دوشنبه) داشته باشد.از همکاران علاقمند که تمایل به بازدید از این کارخانه های تولیدی دارند دعوت می شود تا اسامی خود را از طریق تلفن و یا گروه تلگرامی مدرسین اقتصاد به گروه اقتصاد اعلام نمایند.

مهلت اعلام اسامی تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه می باشد.

مرحله دوم المپیاد دانش آموزی

به اطلاع همکاران ارجمند می رساند مرحله دوم (حضوری) المپیاد دانش آموزی در تاریخ 96/2/4 ساعت 9 صبح در محل دبیرستان دخترانه رضوان ، واقع  در20 متری شهید بهشتی ، کوچه  شماره 11 برگزار می گردد.

منبع:کتاب اقتصاد پایه دهم از بخش دوم(نهاد های پولی و مالی)تا آخر فصل تجارت بین الملل صفحه 123

به دانش آموزان راه یافته به مرحله دوم اطلاع رسانی شود.با تشکر

راهنمای شرکت در کارگاه (مجازی) تشریح مسائل کتاب اقتصاد

1- برای شرکت در کارگاه مجازی اینجا را کلیک نمایید .

  • نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای رسمی "شماره پرسنلی" و نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای آزاد" شماره همراه بدون صفر ابتدایی آن" می باشد.
  • در صورتی اطلاعات شما در سامانه ثبت نشده باشد پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد و کلیک روی دکمه "ورود به سامانه"  با پیغام "ورود نا معتبر، لطفاً دوباره سعی کنید " روبرو خواهید شد . در این حالت با شماره 37715045 تماس حاصل فرمایید.

2- پس از ورود ، مشخصات کارگاه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. جهت شرکت در این کارگاه روی دکمه "من را ثبت نام کن " در پایین صفحه کلیک نمایید .

3- زمان بندی شرکت در کارگاه :

  • شرکت در کارگاه فقط از ساعت 9 صبح روز 95/12/16  الی 21 شب 95/12/17  امکان پذیر است .

4- کارگاه مجازی شامل یک محتوای آموزشی است که به تعداد دفعات نامحدود قابل مشاهده هستند و پس از حداقل یک بار مشاهده کامل  ، آزمون مربوط به آن قابل دسترسی است .

5- این کارگاه شامل یک آزمون است که در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره در آن   ، گواهی دانش افزایی کارگاه قابل دسترسی است که به صورت آنلاین صادر خواهد شد

  • هر کاربر فقط دوبار مجاز به شرکت در هر آزمون می باشد .
  • سوالات آزمون ها به طور تصادفی از بانک سوالات انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
  • در صورتی که موفق به کسب حدنصاب 70 درصدی در آزمون نشدید فقط یک بار دیگر فرصت شرکت در آزمون خواهید داشت .
  • از آنجا که هدف از برگزاری کارگاه های مجازی ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای همکاران گرانقدر می باشد لذا خواهشمند است محتوای آموزشی کارگاه را به دقت مطالعه و سپس اقدام به شرکت در آزمون نمایید .
  • حداقل زمان حضور قابل قبول در کارگاه مجازی (مجموع زمان صرف شده برای مشاهده محتواهای آموزشی و شرکت در آزمون ها ) 30 دقیقه  می باشد .
  • به منظور ایجاد فرصت کافی جهت مطالعه دقیق محتوای آموزشی ، فاصله 30 دقیقه ای بین دو فرصت شرکت در هر آزمون در نظر گرفته شده است بنابراین در صورت عدم کسب حدنصاب لازم در اولین مرتبه ، آزمون به مدت 30 دقیقه غیر فعال خواهد شد .

6- در صورت کسب حدنصاب ذکر شده در آزمون ،  گواهی دانش افزایی صادر و روی سامانه باقی خواهد ماند و از منوی "صفحه خانگی " در سمت راست سامانه مجددا قابل دسترسی است .