آزمون مشابه سازی نهایی

به نام خدا

 چند نمونه سوال آزمون شبیه سازی نهایی شیمی 3 توسط دبیران محترم تهیه شده است. همکاران عزیز برای دریافت فایل word و pdf  می توانند اینجا را کلیک کنند.

 

کارگاه مجازی شیمی

به نام خدا

با سلام و عرض ادب

گروه شیمی استان کارگاه مجازی با عنوان« شیمی راهی به سوی آینده ای روشن »مطابق با فصل چهارم شیمی دوازدهم برگزار می کند. همکاران گرامی با مراجعه به «قسمت اطلاع رسانی و شرکت در کارگاه های مجازی» می توانند در این کارگاه شرکت کنند.

شیمی سبز را از مدارس آغاز کنیم

حفظ و نگهداری محیط زیست و منابع طبیعی، یکی از مهمترین چالشهایی است که بشر امروزی با آن مواجه است، اکنون ثابت شده است که الگوهای توسعه صنعتی که در آن ها ملاحظات زیست ‌محیطی در نظر گرفته نشده است، الگوهایی ناپایدارند.

ادامه مطلب: شیمی سبز را از مدارس آغاز کنیم

برگزاری روز شیمی سبز

به نام خدا

با سلام و عرض ادب

برگزاری روز شیمی سبز

 شیمی سبز؛ وجدان علم شیمی و راه آینده است.

در کشورهایی که سبز کردن شیمی را در صدر فعالیت های خویش قرار دارند تنها به تعریف شیمی سبز و اصول دوازده گانه آن اکتفا نکرده اند، بلکه در پی تغییراتی شگرف در نگرش معلمان، دانش آموزان و تالیف محتوای آموزشی خود بوده اند. هدف نهایی شیمی سبز، افزایش بهره وری و کیفیت زندگی در یک کره زمین تمیزتر و ایمن تر است.

حفظ و نگهداری محیط زیست و منابع طبیعی، یکی از مهمترین چالشهایی است که بشر امروزی با آن مواجه است، اکنون ثابت شده است که الگوهای توسعه صنعتی که در آن ها ملاحظات زیست ‌محیطی در نظر گرفته نشده است، الگوهایی ناپایدارند. به دلیل نقش مهم علم شیمی در تمدن جدید، خطرات زیادی از فرآیندهای شیمیایی سلامت انسان و محیط زیست را تهدید می کند. بی گمان هر اندازه که بتوانیم از به کارگیری مواد شیمیایی در زندگی خود پرهیز کنیم یا از رها شدن این گونه مواد در طبیعت جلوگیری کنیم، به سلامت خود و محیط زیست کمک کرده ایم. به دلیل اهمیت این مساله در مقیاس جهانی، شیمی سبز به موضوعی بین المللی تبدیل شده است. در محتوای کتاب های درسی این موضوع مد نظر قرار گرفته است. تنها در این صورت است که معلمان شیمی می آموزند با در هم تنیدن شیمی سبز  و مفاهیم توسعه پایدار با روش های تدریس موجود، می توانند ضمن تقویت طبیعت میان رشته ای شیمی سبز، زمینه ورود این مفاهیم را نیز به برنامه درسی فراهم کنند. بی شک  تولیدات ارزشمند علمی – آموزشی به عنوان منابع آموزشی معتبر می تواند پشتیبان خوبی برای ارتقای مهارت های حرفه ای معلمان شیمی و افزایش دانش موضوعی – تربیتی آن ها باشد.

این مسابقه به  دو بخش طراحی پوستر و برگزاری مراسم در مدارس تقسیم می شود. همکاران علاقه مند برای شرکت در این مسابقه از فعالیت های خود در روز شیمی سبز ( دوم اردیبهشت ماه) گزارشی را تهیه نمایند.

در بخش پوستر نیز همکاران می توانند با تهیه پوستر های آموزشی به توسعه شیمی سبز کمک نموده و با ارائه پوستر به صورت نمایشگاه در استان خود در جهت آموزش شیمی سبز گامی بردارند.

فرمت طراحی پوستر را می توانید از لینک زیر دریافت کنید.

لینک دانلود

همکاران گرانقدر لطفا آثار خود را به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایید.

 

ملاحظات کنکور

به نام خدا

با سلام و خداقوت

دفتر تالیف کتب درسی قسمت هایی از کتاب درسی شیمی را که نباید از آنها سوال در کنکور طراحی شود را مشخص کرده است. برای اطلاع از لینک زیر دانلود کنید.

لینک دانلود

جشنواره تدریس شیمی

به نام خدا

با سلام و عرض ادب

به اطلاع همکاران گرامی می رساند امسال پانزدهمین دوره جشنواره الگوهای تدریس برتر در درس شیمی به صورت حضوری برگزار می شود. علاقمندان به شرکت در جشنواره، می توانند از لینک زیر موضوعات و شیوه نامه رادریافت و مطالعه نمایند.

لینک دانلود

مسابقه کتابخوانی

به نام خدا

باسلام و احترام

دبیرخانه شیمی در نظر دارد به منظور افزایش سطح علمی همکاران مسابقه ای از کتاب اصول شیمی عمومی سیلبربرگ برگزار نماید. مواد آزمون مطابق مفاهیم کتاب شیمی 3 می باشد که میتوانید از اینجا دانلود کنید.

برای ثبت نام در آزمون از تاریخ 97/10/15 الی97/10/25 به سایت دبیرخانه شیمی به آدرس shimi.gam2.medu.ir فرمایید.

زمان برگزاری آزمون 97/11/25 می باشد.

 

                                                        

بانک سوال شیمی دوازدهم

به نام خدا

باسلام و خداقوت

بانک سوال تشریحی و تستی از کتاب شیمی دوازدهم طراحی شده توسط همکاران استان ها را از لینک زیر دریافت نمایید.

لینک دانلود