مسابقه طراحی آزمایش یا تهیه دست سازه جهت آموزش مفاهیم شیمی دهم

بنا بر اعلام دبیرخانه راهبری شیمی ، مسابقه طراحی آزمایش یا تهیه دست سازه جهت آموزش مفاهیم شیمی دهم، به صورت کشوری انجام می گیرد. با توجه به تقسیم بندی دبیرخانه، طراحی آزمایش یا تهیه دست سازه مربوط به همکاران استان قم باید از محتوای فصل دوم کتاب باشد.

 آ- طراحی آزمایش :

طراحی آزمایش از فصل دوم، با قلم B Nazanin اندازه 12 ودر قالب فرمت Word و pdf ارسال گردد.

 

ب- ساخت دست سازه آموزشی:

دراین بخش برای فصل دوم کتاب شیمی دهم، دست سازه آموزشی تولید و از کاربرد آن یک فیلم آموزشی تهیه نموده و فیلم را ارسال نمایید.

لطفا فعالیت های تهیه شده را  تا پایان اسفند 95 به گروه های آموزشی ناحیه خود ارسال فرمایید.سه فعالیت برتر همکاران برای ارزیابی نهایی به دبیرخانه کشوری ارسال خواهد شد.

مسابقه تهیه پوستر آموزشی از کتاب شیمی دهم

به اطلاع همکاران گرامی می رساند بنا بر اعلام دبیرخانه راهبری شیمی ، مسابقه طراحی پوستر آموزشی از کتاب شیمی دهم، به صورت کشوری انجام می گیرد. با توجه به تقسیم بندی دبیرخانه، همکاران استان قم می توانند از محتوای فصل دوم کتاب ، بنا به علاقمندی خود پوستر یا پوستر هایی را طراحی نمایند. برای هماهنگ سازی پوسترهای طراحی شده، قالب کلی و یک نمونه آماده شده توسط خود دبیرخانه را ، در ادامه می توانید دانلود و استفاده نمایید.

لطفا پوسترهای تهیه شده را  تا پایان اسفند 95 به گروه های آموزشی ناحیه خود ارسال فرمایید.سه پوستر برتر همکاران برای ارزیابی نهایی به دبیرخانه کشوری ارسال خواهد شد.

نمونه پوستر

فرمت پوستر خام

فراخوان تولید محتوای آموزشی برای کتاب نونگاشت شیمی دهم

با عنایت به تغییرات انجام شده در کتاب های درسی و اتخاذ رویکرد حل مسأله در بسیاری از مباحث درسی، توجه به این رویکرد در تولید مواد و رسانه های یادگیری الکترونیکی مورد تأکید است. از شرکت کنندگان محترم انتظار می رود مواد و رسانه های تولید شده خود را پیرامون آن دسته از مفاهیم کتاب شیمی دهم که از نظر تدریس و یادگیری نیازمند توجه بیشتر بوده و تشخیص داده می‌شود که وجود مواد و رسانه ها می تواند به غنی سازی  محتوای کتاب درسی و آسان‌سازی  یادگیری کمک نماید ، سازمان داده و نسبت به تولید آن اقدام نمایند. محور های تولید محتوای الکترونیکی پیشنهادی می تواند در حوزه های زیر باشد:


1.  تولید درس‌افزارهای آموزشی متناسب با موضوعات کتاب‌                  

2.  تولید اجزای آموزشی متناسب با موضوعات کتاب‌ (منظور از اجزای آموزشی، بخش‌های کوچکی از یک محتوا مانند یک آزمایش و یا شبیه سازی و ... می‌باشند،که به صورت محتوای الکترونیکی تعاملی تولید گردیده است .)             

3. تولید نرم افزارهای بازی و سرگرمی آموزشی با تأکید بر مفاهیم کتاب‌    

 

ضمنا محتوای تولید شده می تواند برای اجرا در رایانه تحت ویندوز و یا برای اجرا در تلفن های هوشمند با قابلیت اجرا تحت سیستم عامل اندروید طراحی شده باشد.

همکاران عزیز، تا پایان بهمن 95 فرصت دارند تا محصولات تولیدی خود را به گروه های آموزشی نواحی ارسال فرمایند. پس از ارزیابی، محصولات برتر به گروه شیمی استان ارسال خواهد شد.

 

برای مشاهده بخشنامه فراخوان مسابقات وفراخوان ها اینجا کلیک کنید.