نمونه سوالات تاریخ دهم

با عرض سلام و تبریک پیشاپیش به مناسبت حلول سال نو، به اطلاع همکاران گرامی میرسد که نمونه سوالات تاریخ دهم درس اول تا چهاردهم در منوی بانک سوالات قابل رویت و استفاده است. از راهنمایی ها و پیشنهادهای خود گروه را بهره مند فرمایید.

اطلاع رسانی

با عرض سلام به همکاران گرامی

گروه تاریخ استان در راستای معرفی مهم ترین منابع مطالعاتی جهت تدریس تاریخ در پایه های مختلف دبیرستان، اقدام به معرفی این تألیفات نموده است. از دبیران محترم درخواست می شود ضمن مراجعه به منوی دسته بندی محتوا (قسمت کتاب و مقاله) و مطالعه ی این گزارش ها، نظرات تکمیلی و اصلاحی و هم چنین گزارش معرفی کتاب های مورد نظر خود را به ایمیل گروه تاریخ استان قم ارسال فرمایند تا جهت استفاده دیگر همکاران در همین قسمت درج شود.

با تشکر گروه تاریخ استان قم

اطلاع رسانی

با عرض سلام به همکاران گرامی

یادآوری میشود که دبیران محترم اطلاعیه های مربوط به برگزاری مسابقه ی آنلاین تاریخ دهم و جشنواره ی مجازی تدریس را مطالعه و پی گیری نمایند. با تشکر گروه تاریخ

راهنمای شرکت در کارگاه (مجازی) نگاهی به اهم وقایع قرون جدید اروپا

1- برای شرکت در کارگاه مجازی اینجا را کلیک نمایید .

  • نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای رسمی "شماره پرسنلی" و نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای آزاد" شماره همراه بدون صفر ابتدایی آن" می باشد.
  • در صورتی که با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود با پیغام "ورود نا معتبر، لطفاً دوباره سعی کنید " روبرو شدید با کلیک روی اینجا فرم ثبت اطلاعات خود را تکمیل نمایید . پس از ثبت اطلاعات ، با اطلاع رسانی قبلی به شما فرصت شرکت در کارگاه مجازی داده خواهد شد.

2- پس از ورود ، مشخصات کارگاه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. جهت شرکت در این کارگاه روی دکمه "من را ثبت نام کن " در پایین صفحه کلیک نمایید .

  • شرکت در کارگاه مجازی فقط از ساعت 9 صبح روز 95/11/24  الی 21 شب  95/11/25  امکان پذیر می باشد .

3- کارگاه مجازی شامل دو محتوای آموزشی است که به تعداد دفعات نامحدود قابل مشاهده است و پس از حداقل یک بار مشاهده کامل آن ، آزمون پایانی قابل دسترسی است .

4- این کارگاه شامل دو آزمون  است که در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره در هریک  ، گواهی دانش افزایی مربوط به آن بخش قابل دسترسی است که به صورت آنلاین صادر خواهد شد

  • هر کاربر فقط دوبار مجاز به شرکت در هر آزمون می باشد .
  • سوالات آزمون به طور تصادفی از بانک سوالات انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
  • در صورتی که موفق به کسب حدنصاب 70 درصدی در آزمون نشدید فقط یک بار دیگر فرصت شرکت در آزمون خواهید داشت .
  • از آنجا که هدف از برگزاری کارگاه های مجازی ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای همکاران گرانقدر می باشد لذا خواهشمند است محتوای آموزشی کارگاه را به دقت مطالعه و سپس اقدام به شرکت در آزمون نمایید .
  • حداقل زمان حضور قابل قبول در کارگاه مجازی (مجموع زمان صرف شده برای مشاهده محتوهای آموزشی و شرکت در آزمون ها ) 45 دقیقه  می باشد .

5- در صورت کسب حدنصاب ذکر شده در آزمون ،  گواهی دانش افزایی صادر و روی سامانه باقی خواهد ماند و از منوی "صفحه خانگی " در سمت راست سامانه مجددا قابل دسترسی است .

انتخاب سؤال برتر تاریخ دهم

با سلام به همکاران گرامی

گروه تاریخ استان بر اساس برنامه ی عملیاتی سالانه ی مسابقه ی انتخاب سؤال برتر از کتاب درسی  تاریخ دهم در نیم سال اول را برگزار می کند و سؤالات برتر را انتخاب و به دبیرخانه گروه تاریخ ارسال خواهد نمود. از همکاران علاقه مند برای شرکت در این مسابقه درخواست می شود، نمونه سؤالات نوبت اول خود را حداکثر تا تاریخ 95/12/2 به گروه تاریخ استان واقع در خیابان شهید لواسانی، کوچه 33، ساختمان شهدای فرهنگی تحویل نمایند.

جشنواره ی تدریس مجازی

با سلام به همکاران گرامی

به دنبال اطلاع رسانی مورخه 95/9/28 در مورد جشنواره ی مجازی تدریس، مجدداً به آگاهی می رساند که دبیران محترم تاریخ می توانند در دو درس 11(آیین کشورداری) و درس 16(هنر و معماری) در این جشنواره شرکت کنند و تدریس خود را با حضور حداقل 9 دانش آموز و در مدت 30 دقیقه ضبط و حداکثر تا پایان  اسفند ماه سال جاری به گروه آموزشی تاریخ استان، واقع در خیابان شهید لواسانی، کوچه 33، ساختمان شهدای فرهنگی، تحویل دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس دبیرخانه گروه تاریخ مراجعه کنید و یا در روزهای یکشنبه و دوشنبه ساعت 8 تا 12/30 با گروه آموزشی تاریخ استان (37715045) تماس بگیرید. توفیقات روزافزون شما را خواستاریم.

برگزاری مسابقه ی آنلاین

سلام بر همکاران بزرگوار

پیرو اطلاع رسانی قبلی به استحضار می رساند مسابقه ی آنلاین از درسهای یکم تا دهم کتاب تاریخ دهم در روز یکشنبه 95/12/15 از ساعت 9 صبح تا 21 برگزار می شود. دسترسی به سؤالات مسابقه  از طریق سایت گروه های آموزشی استان قم به qomgt.ir منوی آزمون آنلاین امکان پذیر خواهد بود.

اطلاع رسانی مسابقه آنلاین

با سلام به همکاران گرامی

گروه تاریخ استان قم در نظر دارد در اسفندماه سال جاری از دو سوم محتوای کتاب درسی تاریخ دهم (10 درس) اعم از متن، توضیحات، نمودارها و ... ، آزمونی آنلاین برگزار نماید. بدین وسیله مراتب جهت اطلاع و آمادگی همکاران به عرض میرسد. متعاقباً  زمان دقیق برگزاری نیز به اطلاع خواهد رسید. شرکت تمامی دبیران تاریخ استان در این آزمون بلامانع است.                  

گروه تاریخ استان قم