به نام خداوندي كه تنها او باقي است

 

خبر درگذشت همكار گرانقدر جناب آقاي بهرامي مسئول دبيرخانه درس تاريخ و دبير دبيرستان هاي همدان و فرزندان عزيزش، در حادثه رانندگي موجب تأثر و تأسف فراوان گرديد. گروه تاريخ استان قم مصيبت وارده را به خانواده و بازماندگان آن عزيز و نيز همكاران محترم تسليت مي گويد و براي آن مرحوم  و فرزندان درگذشته اش غفران الهي و براي بازماندگان صبر مسئلت مي نمايد.

گزارش برگزاری کارگاه

با عرض سلام به محضر همکاران

دومین کارگاه آموزشی گروه تاریخ استان با موضوع نقد محتوای کتاب تاریخ دهم در تاریخ یکشنبه 96/2/17 با شرکت دبیران محترم تاریخ در محل خانه ی علوم و فنون برگزار شد. 

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم استاد حاجیلو دبیر محترم تاریخ و مدرس کلاس های ضمن خدمت به نقد محتوای تاریخ دهم پرداخت و نقاط قوت و ضعف کتاب را در ذیل چند مورد تحلیل نمود. همکاران حاضر در جلسه نیز نظرات خود را مطرح نمودند.در ادامه ی جلسه گزارش کوتاهی از فعالیت های گروه توسط سرگروه استان به اطلاع دبیران محترم رسید و در قسمت پایانی کارگاه استاد صادقی دبیر محترم تاریخ و پژوهشگر باستان شناسی با استفاده از نرم افزارهایی که تهیه نموده بودند، موضوعات باستان شناسی تاریخ دهم را بررسی و ضمناً بعضی از مکان های تاریخی استان قم را نیز معرفی کردند.

کارگاه

با اهداء سلام به همکاران محترم

کارگاه آموزشی درس تاریخ، رأس ساعت 18 امروز یکشنبه 96/02/17 در خانه ی علوم و فنون برگزار می شود. ضمن حضور سبز، نقد های خود را بر کتاب دهم، جهت ارسال به دبیرخانه و دفتر تألیف، مطرح فرمایید.

بارم تاریخ دهم

با سلام و درود فراوان به همکاران گرامی

جهت رؤیت بارم بندی درس تاریخ دهم به آدرس زیر مراجعه کنید: بارم دهم

 

برگزاری دومین کارگاه آموزشی

به نام خدا

با اهدای سلام به محضر همکاران گرانقدر و آرزوی موفقیت برای شما

به استحضار می رساند که دومین کارگاه آموزشی گروه تاریخ استان در سال تحصیلی جاری با ادامه ی موضوع نقد و تحلیل محتوای کتاب تاریخ1(تاریخ جدیدالتألیف دهم) برگزار می شود.

زمان: یکشنبه 96/2/17 - ساعت 18 تا 20

مکان: خانه ی علوم و فنون. خیابان ایستگاه

مدرس: استاد حاجیلو

سلام و تبریک

با عرض سلام و ادب به محضر همکاران گرامی و تبریک شروع سال نو و آرزوی سلامتی و بهروزی برای شما. به اطلاع می رساند که نمونه سؤالات درس های پانزدهم و شانزدهم تاریخ دهم نیز، در دنباله ی درس های قبلی، در منوی دسته بندی محتوا - بانک سؤالات جهت استفاده همکاران بارگذاری شده است. ایامتان مستدام.

نمونه سوالات تاریخ دهم

با عرض سلام و تبریک پیشاپیش به مناسبت حلول سال نو، به اطلاع همکاران گرامی میرسد که نمونه سوالات تاریخ دهم درس اول تا چهاردهم در منوی بانک سوالات قابل رویت و استفاده است. از راهنمایی ها و پیشنهادهای خود گروه را بهره مند فرمایید.

اطلاع رسانی

با عرض سلام به همکاران گرامی

گروه تاریخ استان در راستای معرفی مهم ترین منابع مطالعاتی جهت تدریس تاریخ در پایه های مختلف دبیرستان، اقدام به معرفی این تألیفات نموده است. از دبیران محترم درخواست می شود ضمن مراجعه به منوی دسته بندی محتوا (قسمت کتاب و مقاله) و مطالعه ی این گزارش ها، نظرات تکمیلی و اصلاحی و هم چنین گزارش معرفی کتاب های مورد نظر خود را به ایمیل گروه تاریخ استان قم ارسال فرمایند تا جهت استفاده دیگر همکاران در همین قسمت درج شود.

با تشکر گروه تاریخ استان قم