توجیهات اداری برنامه عملیاتی

همکاران محترم در باب برنامه عملیاتی، به نکات ذیل دقت فرمایند:

1) در باره بند یک، پس از دعوت عمومی از دبیران علاقمند در محیط ایتا و سروش و باقی محیط ها،  تاکنون چندین جلسه با همکاری سرگروههای آموزشی و تعدادمعدودی از دبیران علاقمند برگزار شده و چند تن از دوستان مشغول کار تولید محتوای آموزشی دروس پایه دهم و یازدهم و انشاءالله در آینده نزدیک دوازدهم هستند.

 

2) بند 3 نیز دستان یاریگر شما را می طلبد و همکاران علاقمند پس از تولید یک محتوای کامل در باره هریک از دروس یاد شده، ان شاءالله سوای اجر و پاداش الهی، از تقدیرنامه استانی برخوردار خواهند شد.

 

3)  بند 4 اشاره به مسابقه کتابخوانی دارد که طبق سنوات قبل برای کلیه دبیران در تمامی رشته ها مسابقه برگزار میگردد و به نفرات برگزیده بر حسب امتیاز تقدیرنامه استانی یا ناحیه ای اعطا می گردد.در این بخش، روز و ساعت دقیق مسابقه از قبل در همین سایت اعلام شده، همکاران به سوالات چندگزینه ای مطرح شده پاسخ خواهند داد.

 

4) بند5 برنامه، فراخوانیست در رابطه با تهیه پاورپوینت درس 14 یازدهم رشته انسانی. همکاران علاقمند در این قسمت با سرگروههای نواحی یا استان تماس حاصل کنند تا جزئیات بیشتر بیان کردد.

 

5)  بند6 کارگاه مجازی در رابطه با موضوع چالشی روابط ایران و اعراب می باشد که دوسال گذشته اجراشدو مورد استقبال دبیران محترم قرار گرفت .سال گذشته بدلیل شرایط خاص کشور ادامه نیافت و ان شاءالله امسال به یاری حق تعالی قسمت دوم آن ارائه می گردد.

 

6) بند 7 کارگاهیست که در شرایط عادی کشور باید حضوری برگزار می شد لکن بدلیل شرایط خاص بصورت محازی و از طریق اسکای روم ان شاءالله توسط استاد برجسته در موضوع چالشی ارتداد برگزار خواهد شد.

 

7)  بند 8 توسط همکار عزیز، پرتلاش و پر دغدغه مان از ناحیه 3 استان قم، جناب آقای محمد خادمی تهیه و به دبیرخانه کشوری ارسال شد و جهت استفاده دبیران و دانش آموزان کل کشور در سامانه شاد بارگزاری گردیده است.

 

8)    بند10 مربوط به سامانه الکترونیکی پاسخگویی  به سوالات  دانش آموزان  در زمینه دروس دین و زندگی یا شبهات مرتبط می باشد.دانش آموز سوال خود را در این سامانه ثبت کرده ، سپس پاسخ سرگروه دراین قسمت را بعد از مدت کوتاه دریافت خواهد کرد.

 

9)  در بند11 بنای معرفی دبیران مؤلف را در همین سایت داریم (این برنامه در دوسال گذشته نیز اجرا شد)هر همکاریمقاله، پایان نامه و یا کتاب خود را به سرگروه استان معرفی میکند ودر سایت بارگذاری می شود.

 

10)   بندهای 12، 13، 14 روشن است ، بند 12 و 14  تقدیرنامه به بهترین آثار اعطا خواهد شد.

 

11)  بند 16 و 17 به همکارانی که سوالات ارزشمند و عمیق خود در درسهای دین و زندگی  را به سرگروههای ناحیه تحویل دهند و مورد تایید قرار گیرد به نام خودشان در همین سایت بار گذاری خواهد شد.

12)  بسیار مهم ضمنا از طرف دبیرخانه کشوری دین و زندگی مستقر در استان سمنان ، 2فراخوان یکی مبتنی بر نگارش درسنامه جهت دروس منتخب و یک مورد مبتنی بر نگارش سوال از 3 درس منتخب ارسال شده است که محتوا و بخشنامه آن در پست بعدی بارگذاری خواهد شد.منتخبین استانی این فراخوان، تقدیرنامه استانی، و منتخبین ناحیه ای تقدیرنامه ازناحیه، دریافت خواهند کرد.

در پایان از عزیزان استدعا دارم تمام موارد خواسته شده را در زمان مشخص شده به صورت تایپ شده در فایل وُرد(word) و پی دی اف (pdf) در CDبه سرگروههای ناحیه خود و عزیزان ناحیه 3 به کارشناس گروههای آموزشی ناحیه یا به گروههای استان تحویل دهند.