راهنمای شرکت در کارگاه (مجازی) مرحله دوم دینامیک شاره ها

1- برای شرکت در کارگاه مجازی اینجا را کلیک نمایید .

 • نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای رسمی "شماره پرسنلی" و نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای آزاد" شماره همراه بدون صفر ابتدایی آن" می باشد.
 • در صورتی اطلاعات شما در سامانه ثبت نشده باشد پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد و کلیک روی دکمه "ورود به سامانه"  با پیغام "ورود نا معتبر، لطفاً دوباره سعی کنید " روبرو خواهید شد . در این حالت با شماره 37715045 تماس حاصل فرمایید.

2- پس از ورود ، مشخصات کارگاه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. جهت شرکت در این کارگاه روی دکمه "من را ثبت نام کن " در پایین صفحه کلیک نمایید .

3- زمان بندی شرکت در کارگاه :

 • شرکت در کارگاه فقط از ساعت 9 صبح روز 95/12/16  الی 21 شب 95/12/17  امکان پذیر است .

4- کارگاه مجازی شامل یک محتوای آموزشی است که به تعداد دفعات نامحدود قابل مشاهده هستند و پس از حداقل یک بار مشاهده کامل  ، آزمون مربوط به آن قابل دسترسی است .

5- این کارگاه شامل یک آزمون است که در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره در آن   ، گواهی دانش افزایی کارگاه قابل دسترسی است که به صورت آنلاین صادر خواهد شد

 • هر کاربر فقط دوبار مجاز به شرکت در هر آزمون می باشد .
 • سوالات آزمون ها به طور تصادفی از بانک سوالات انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
 • در صورتی که موفق به کسب حدنصاب 70 درصدی در آزمون نشدید فقط یک بار دیگر فرصت شرکت در آزمون خواهید داشت .
 • از آنجا که هدف از برگزاری کارگاه های مجازی ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای همکاران گرانقدر می باشد لذا خواهشمند است محتوای آموزشی کارگاه را به دقت مطالعه و سپس اقدام به شرکت در آزمون نمایید .
 • حداقل زمان حضور قابل قبول در کارگاه مجازی (مجموع زمان صرف شده برای مشاهده محتواهای آموزشی و شرکت در آزمون ها ) 30 دقیقه  می باشد .
 • به منظور ایجاد فرصت کافی جهت مطالعه دقیق محتوای آموزشی ، فاصله 30 دقیقه ای بین دو فرصت شرکت در هر آزمون در نظر گرفته شده است بنابراین در صورت عدم کسب حدنصاب لازم در اولین مرتبه ، آزمون به مدت 30 دقیقه غیر فعال خواهد شد .

6- در صورت کسب حدنصاب ذکر شده در آزمون ،  گواهی دانش افزایی صادر و روی سامانه باقی خواهد ماند و از منوی "صفحه خانگی " در سمت راست سامانه مجددا قابل دسترسی است .

راهنمای شرکت در کارگاه (مجازی) استاتیک شاره ها

1- برای شرکت در کارگاه مجازی اینجا را کلیک نمایید .

 • نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای رسمی "شماره پرسنلی" و نام کاربری و رمز عبور برای نیروهای آزاد" شماره همراه بدون صفر ابتدایی آن" می باشد.
 • در صورتی که با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود با پیغام "ورود نا معتبر، لطفاً دوباره سعی کنید " روبرو شدید با کلیک روی اینجا فرم ثبت اطلاعات خود را تکمیل نمایید . پس از ثبت اطلاعات ، با اطلاع رسانی قبلی به شما فرصت شرکت در کارگاه مجازی داده خواهد شد.

2- پس از ورود ، مشخصات کارگاه مورد نظر خود را مشاهده خواهید کرد. جهت شرکت در این کارگاه روی دکمه "من را ثبت نام کن " در پایین صفحه کلیک نمایید .

 • شرکت در کارگاه مجازی فقط از ساعت 9 صبح روز 95/10/27  الی 21 شب  95/10/28  امکان پذیر می باشد .

3- کارگاه مجازی شامل یک محتوای آموزشی است که به تعداد دفعات نامحدود قابل مشاهده است و پس از حداقل یک بار مشاهده کامل آن ، آزمون پایانی قابل دسترسی است .

4- این کارگاه شامل یک آزمون پایانی است که در صورت کسب حداقل 70 درصد نمره آن ، گواهی دانش افزایی کارگاه قابل دسترسی است که به صورت آنلاین صادر خواهد شد

 • هر کاربر فقط دوبار مجاز به شرکت در آزمون می باشد .
 • سوالات آزمون به طور تصادفی از بانک سوالات انتخاب و نمایش داده خواهند شد.
 • در صورتی که موفق به کسب حدنصاب 70 درصدی در آزمون نشدید فقط یک بار دیگر فرصت شرکت در آزمون خواهید داشت .
 • از آنجا که هدف از برگزاری کارگاه های مجازی ارتقای سطح مهارتهای حرفه ای همکاران گرانقدر می باشد لذا خواهشمند است محتوای آموزشی کارگاه را به دقت مطالعه و سپس اقدام به شرکت در آزمون نمایید .

5- در صورت کسب حدنصاب ذکر شده در آزمون ،  گواهی دانش افزایی صادر و روی سامانه باقی خواهد ماند و از منوی "صفحه خانگی " در سمت راست سامانه مجددا قابل دسترسی است .

اطلاعیه برگزاری آزمون

در راستای اجرای بند 4 برنامه عملیاتی سال تحصیلی 96-95 گروه آموزشی فیزیک استان قم آزمون آنلاین در تاریخ های 13 و 14 دی ماه ساعت 9 الی 12 و 16 الی 19 با موضوع " فیزیک هسته¬ای " برگزار می کند. برای سهولت دسترسی همکاران محترم به موضوع آزمون، مبحث مورد نظر از کتاب فیزیک پایه تالیف فرانک.ج.بلت جلد 4 انتخاب شده است. همکاران محترم جهت شرکت در مسابقه در زمان های مذکور به سامانه آزمون الکترونیکی گروه های آموزشی استان مراجعه نمایند.

به روز رسانی گزارش اعلام وصول ها

گزارش اعلام وصول فعالیت های انجام شده توسط سرگروه های نواحی پایان وقت اداری هر هفته روز شنبه به اطلاع همکاران می رسد. جهت مشاهده اینجا کلیک کنید.

مسابقه طرح درس نویسی

دبیرخانه کشوری فیزیک مسابقه­ ای تحت عنوان " طرح درس نویسی " برگزار می­ کند. در تقسیم ­بندی مربوطه که توسط دبیرخانه محترم صورت گرفته بحث 4-3 تا دمای تعادل (صفحات 108 تا 113) کتاب فیزیک دهم به استان قم تخصیص داده شده است. بدین وسیله از دبیران محترم جهت شرکت در مسابقه دعوت به عمل می­آید و خواهشمند است اثرات ارزشمند خود را حداکثر تا تاریخ 95/10/30 به اداره­ ی گروه­های آموزشی ناحیه مربوطه تحویل نمایید. یک قالب طرح درس نمونه از دبیرحانه زنجان در مورد درس تاریخ که مورد تایید واقع شده است، به صورت پیشنهادی خدمتتان ارائه می­شود. جهت مشاهده اینجا کلیک کنید.

تهیه ی فیلم سه دقیقه ای

دبیرخانه کشوری فیزیک برنامه­ ای تحت عنوان تهیه­ ی فیلم کوتاه سه دقیقه­ ای در نظر گرفته است. در تقسیم ­بندی که توسط دبیرخانه محترم صورت گرفته بحث " اثر مویینگی صفحه 71 کتاب فیزیک دهم " به استان قم تعلق گرفته است. لذا از اساتید معزّز جهت شرکت در این برنامه کشوری دعوت به عمل می­ آید و خواهشمند است اثرات خویش را حداکثر تا تاریخ 95/10/30  به اداره گروه­های آموزشی ناحیه مربوطه تحویل نمایید. از اثرات برتر در سطح ناحیه و استان با ارائه لوح تقدیر سپساس و قدردانی به عمل خواهد آمد. جهت اطلاع از شیوه نامه تهیه فیلم اینجا کلیک کنید.

اطلاعیه فراخوان نقد و بررسی فصل سوم کتاب فیزیک پایه دهم ریاضی و تجربی

گروه آموزشی فیزیک استان در نظر دارد که به منظور بهبود شیوه­های آموزش و یادگیری و هم­چنین بروز نقاط قوت و ضعف فصل سوم کتاب فیزیک دهم از نظرات و راهکارهای مدبرانه دبیران فیزیک استان بهره­مند شده و مراتب را به دبیرخانه کشوری فیزیک ارسال نماید. از نقدهای برتر با ارائه لوح تقدیر سپاس و قدردانی به عمل خواهد آمد. ضمنا از اساتید بزرگوار خواهشمند است اثرات ارزشمند خود را حداکثر تا تاریخ 95/10/30به اداره گروه­های آموزشی استان تحویل نمایند.

مسابقه انتخاب سوال برتر امتحانات داخلی دی¬ ماه پایه¬ی دهم

با توجه به جدید التالیف بودن کتاب فیزیک پایه دهم و تغییر رویکرد آموزشی کتاب مذکور، گروه فیزیک استان  مسابقه­ ای تحت عنوان " انتخاب سوال برتر امتحانات داخلی دی ماه پایه­ ی دهم" برگزار می­کند.لذا از اساتید گرانقدر تقاضا به عمل می­ آید جهت شرکت در مسابقه سوالات خود را به همراه پاسخ نامه به اداره­ ی گروه­های آموزشی ناحیه مربوطه تحویل نمایید. از اثرات برتر در سطح ناحیه و استان با ارائه لوح تقدیر سپساس و قدردانی به عمل خواهد آمد.