فناوری‌های آموزشی به کمک معلمان و دانش‌آموزان می‌آیند:سرمشق روی تخته سفید تعاملی سامسونگ

شیوه‌های نوین آموزش به شدت بر تکنولوژی روز استوار هستند. تخته سفید تعاملی سامسونگ یکی از محصولاتی است که می‌تواند شیوه آموزش به دانش‌آموزان و دانشجویان را تغییر دهد.

کلاس درس، تخته سیاه و گچ.  کلاس درس، تخته وایت‌ برد و ماژیک. این تغییر، اوج سیر تکاملی کلاس‌های درس در سال‌های پیش بود. اما در کلاس‌های درس امروز، روش‌های سنتی آموزشی جای خود را به استفاده از فناوری‌های جدید داده‌اند. انواع دستگاه‌های هوشمند و نرم‌افزارها نه ‌تنها آموزش را برای دانش‌آموزان تسهیل کرده‌اند بلکه باعث مشارکت بیشتر آن‌ها در فعالیت‌های آموزشی نیز شده‌اند. از طرفی، معلمان هم به کمک دستگاه‌های هوشمند و نرم‌افزارهای مرتبط، کلاس درس را به‌خوبی کنترل خواهند کرد و منابع آموزشی خود را راحت‌تر و بهتر در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. از آنجایی که امروزه، بحث توسعه روش‌های جدید آموزشی بر استفاده از فناوری‌های جدید متمرکز شده است، سامسونگ با ارائه راه‌ حل‌های آموزشی، امکان تجربه یادگیری و آموزش دیجیتال را برای دانش‌آموزان و معلمان پدید می‌آورد.

مدیریت کلاس درس با شیوه تعاملی یادگیری

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که یادگیری دانش آموزان با شیوه تعاملی، نتایج بهتری خواهد داشت. نتیجه تحقیق آی‌دی‌سی(IDC) نشان می‌دهد استفاده از راه‌های تلفیقی آموزشی باعث ارتباط بیشتر دانش‌آموزان و کلاس درس می‌شود. به‌کارگیری ابزاری مانند صفحه نمایش برای نمایش و تشریح محتوای آموزشی برای همه دانش‌آموزان و همچنین برگزاری امتحان‌ها به‌ صورت دیجیتال، منجر به تعامل بیشتر دانش‌آموزان با کلاس درس و درنتیجه افزایش بهره‌ وری و علاقه ‌مندی آن‌ها به درس خواهد شد.

ارائه فرصت‌های یادگیری جذاب برای دانش‌آموزان

امروزه، بیشتر معلمان با اجتناب از روش‌های سنتی آموزشی یک طرفه، به دنبال روش‌های آموزشی تعاملی‌ با دانش‌آموزان هستند. امکان همکاری و تعامل با دیگر معلمان، غلبه بر مشکلات رایج روش‌های سنتی آموزشی، همچنین استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی در عرصه آموزش از جمله اهداف سامسونگ در ارائه راه‌حل‌های آموزشی است. با استفاده از تکنولوژی نوآورانه سامسونگ، معلمان می‌توانند به یک شبکه متصل ‌شوند و تجربیات مؤثر خود را با یکدیگر به اشتراک ‌بگذارند. معلمان همچنین می‌توانند با اشتراک ‌گذاری تجربیات نوآورانه آموزشی خود به یکدیگر در روند توسعه آموزش کمک کنند. علاوه بر این، آن‌ها هر لحظه می‌توانند منابع آموزشی جدید خود را آپلود کنند و ضمن به اشتراک ‌گذاری با دیگر معلمان، در هر زمان و هرجا به منبع آموزشی موردنظر دسترسی داشته باشند.

 تخته سفید تعاملی

راه حل‌های آموزشی سامسونگ همچنین به تغییر فضای فیزیکی کلاس درس نیز کمک می‌کند. معلمان می‌توانند هر محتوایی را روی تخته سفید تعاملینمایش دهند؛ به این ترتیب، تجربه آموزشی جذابی برای دانش‌آموزان فراهم خواهد شد. علاوه بر این در فضای فیزیکی کلاس درس دستگاه‌های دیجیتال سامسونگ می‌توانند به آسانی و بدون نیاز به سیم اتصال به یکدیگر متصل ‌شوند.