دستکش Gestامکان تایپ در هوا را می دهد

دستکش Gest توسط موسسه ای به نام Apotact Labsطراحی و تولید شده و بخش اعظم آن را سیم ها تشکیل می دهند. بدنه اصلی دستگاه در واقع نواری مشکی رنگ است که دور کف دست کاربر می پیچد و به وسیله چهار سیم کوتاه و مجزا دور همه انگشتان دست قرار می گیرد.

طراحان همه تلاش خود را کرده اند تا دستکش یاد شده، ظریف و سبک باشد. در مورد مشخصات جِست باید گفت از انواع حسگرهای شتاب سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس سنج (مشابه آنچه در تلفن های هوشمند وجود دارد) تشکیل شده است. نحوه کار آن نیز به این صورت است که اول حرکت انگشتان کاربر را تشخیص و سپس آنها را از طریق بلوتوث به کامپیوتر یا موبایل انتقال می دهد.

به ادعای سازنده های Gest، این دیوایس کاملا سبک و استفاده از آن آسان خواهد بود و به جمع آوری و تحلیل حجم زیادی دیتا برای تشخیص حرکات دست کاربر نیاز ندارد. باتری گجت مورد بحث، تا یک روز استفاده را پاسخگو خواهد بود که در مقایسه با محصولات مشابه، یک مزیت محسوب می شود. دستگاه به طور کلی سرعت خوبی دارد و دوربین جداگانه نمی خواهد. البته نمی توان گفت که همه حرکات دست را به خوبی شبیه سازی می کند اما می تواند انواع حرکات را تشخیص دهد و اطلاعات آن را به کامپیوتر منتقل کند.

این دستکش هیچ حسگری برای انگشت شست ندارد و به ادعای سازندگانش، باید بیشتر تمرکزش روی کف دست کاربر باشد. با توجه به امکانات این محصول، احتمالا بیشتر مورد توجه کاربرانی قرار خواهد گرفت که به استفاده از استایلوس عادت دارند و بدون قلم هیچ کدام از کارهایشان را انجام نمی دهند؛ به این ترتیب که استایلوس در یک دست و دستکش در دست دیگرشان باشد.

Gestهمچنین در دنیای واقعیت مجازی نیز محبوبیت زیادی پیدا خواهد کرد و کاربران آن را به جای کیبورد مورد استفاده قرار خواهند داد. از همه جالب تر وقتی است که می توانید با پوشاندن دستکش ها به هر دو دست، در هوا تایپ کنید و جالب تر اینکه، Gestابزار تشخیص و تصحیح کلمات تایپی را نیز دارد.

Gestرا می توان متناسب با اندازه دست تنظیم کرد. به گفته مدیر شرکت سازنده، آنها تمرکز خود را فقط روی سخت افزار نگذاشته اند و در زمینه طراحی و ارائه کیت های توسعه نرم افزاری نیز فعالیت دارند.